Čo robíme

Spolupráca s nami je pre vás jednoduchá vďaka niekoľkým detailom

Vaša etiketa môže byť malá a jednoduchá alebo s náročnými detailmi a jedinečná formátom. Vždy však ide o malý „projekt“, ktorý v tlačiarni prejde mnohými rukami našich kolegov. Pozrite si zhrnutie toho, čo to prináša pre vás a ako vašu objednávku vidia naši kolegovia.

1. Objednať si etikety môže byť jednoduché, stačí si najprv ujasniť pár vecí:

Keď si na body nižšie klient nevie zodpovedať vopred, konzultácia s naším obchodným zástupcom všetky tieto body ujasní:

 • Aký chcem mať materiál etikety? Na čo sa etiketa bude aplikovať a v akých podmienkach?
 • Aké chcem mať kvalitatívne prevedenie tlače? Pantone Farby alebo CMYK , Ofset alebo Flexo, či postačí Digitál? Aké chcem zušľachtenie – razba, embossing, microembossing, či iné?
 • Aký smer návinu pre etiketovačku potrebujem? Alebo potrebujem kusové balenia?
 • Aké je pre mňa správne výrobné množstvo?
  • Digitálny málo-sériový náklad?
  • Alebo podkladové etikety s možnosťou dotlače?
  • Potrebujem variabilné dáta?

Vopred sa dá inšpirovať o etiketách ako nástroji komunikácie a možnosti materiálov a tlače aj na našom webe.

Pri samotnom objednaní etikiet, asistenti predaja, zaradia vašu zákazku do výrobných plánov a to spustí ďalšie pokyny pre kolegov z nákupu a skladu na prípravu potrebných komodít a nástrojov.

2. Ďalším krokom, ktorý podstúpite zatiaľ vy, je zadanie grafických podkladov:

V dostatočnej kvalite a so špecifikáciou farieb odošlete grafickú podobu vašej etikety nášmu DTP oddeleniu (v skratke o grafike viac tu). Ak toto nemáte externe vybavené, sprostredkovať návrh dizajnu etikety vieme aj u nás! Neváhajte sa na to opýtať pri počiatočnej konzultácii.

Pre kontrolu správnosti sa k vám následne dostane nátlačok na skontrolovanie elementov aj farebnosti. Až po jeho schválení môžu kolegovia posunúť etiketu do samotnej tlače. Pre zaujímavosť, dizajn etikety pri tom „rozložia“ do jednotlivých grafických elementov pre tlačiarenské stroje. Tie totiž jednotlivé prvky tlačia mnohými „tlačovými jednotkami“ a až po ich precíznom zladení pod vedením šikovných tlačiarov, vznikne výsledná komplexná potlač.

Vami schválená objednávka sa presunie cez prípravu až do samotnej tlače. V rukách samotných tlačiarov sa etikety zadajú do strojov a vytlačia vašu zákazku.

3. Už ostáva počkať si na spracovanie a prijať výsledne etikety

Náviny etikiet z vašej objednávky sa skontrolujú a v prípade potreby previnú na požadovaný smer, prípadne naskladajú či nasekajú na kusové balenia. Ak nejde o podkladové etikety, ktoré si u nás uskladníte a doobjednáte si dotlač neskôr, presúvajú sa priamo na expedíciu. Kolegovia zo skladu a expedície tak pošlú balík na vami určenú adresu.

Naši kolegovia sa o všetko starajú v komplexnom procese. Vyžaduje si to jasnú komunikáciu a procesy. Nie len od vás cez jednotlivé momenty ujasnenia objednávky. Kritické je, ako sa medzi sebou zladia všetci v našom tíme. Pomáhajú nám roky praxe, šikovní kolegovia, ale tiež automatizácia a digitalizácia jednotlivých krokov. Sme hrdí na našich kolegov a ich zvládanie procesov aj v záťažových obdobiach – v čase extrémneho návalu objednávok, ale aj v dobách neistoty a ťažkých zmien.


Ďakujeme tiež všetkým našim klientom za jasné zadania a promptné odpovede. Veríme, že spolupráca s nami je pre vás ozaj jednoduchá.


 • Ikona fb
 • Ikona in

Ako vie materiál etikety riešiť veľké problémy

Samolepiace etikety sú skvelou voľbou obalového materiálu, ktorý umožní veľkú flexibilitu. Prinášajú značnú efektívnosť pri aplikovaní („nalepíte ľahko“), ich skladovaní, dizajnovom spracovaní, ale aj voľnosť voľby materiálu najvhodnejšieho pre špecifický produkt. Nielen z pohľadu oslovenia zákazníkov, ale aj splnenia legislatívnych a hodnotových záväzkov výrobcu.

4 kroky ako inovovať etikety s ľahkosťou

S mnohými našimi klientmi máme roky spolupráce za sebou. Aj vďaka tomu sa nám spolu darí tvoriť stále nové a zaujímavé etikety. Také, čo rastú a zrejú s identitou produktu nás vždy tešia. Nedávno takou spoluprácou bola etiketa pre vinárstvo Mrva & Stanko a ich najnovší vinársky počin 3 Burgundy*. Inšpirujte sa prípadovou štúdiou z rozhovorov medzi pánmi Peter Stanko a Štefan Jakubík, ktorých vyspovedal Radovan Kilársky:

Viac užitočných informácií a noviniek môžete dostať priamo e-mailom

Icon arrow down

Prihláste sa do newslettra

Vaše osobné údaje budeme spracúvať len za účelom zasielania newslettrov a noviniek so zaujímavým obsahom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej zaslanej kampani. Zásady ochrany osobných údajov.