Čo robíme

Čo treba vedieť, ak chcete lepiť etikety ručne

Samolepiace etikety na kotúčoch sú v prvom rade určené na nanášanie strojom. Ak však chcete lepiť etikety ručne, tu je niekoľko rád, ako sa vyhnúť problémom a poškodeniu:

Pri etiketovaní (nanášaní etikiet) strojom, sa nastavuje ideálne pnutie materiálu. Automatizované sú potom uhol a ťah odnímania etikety z kotúča aj jej nanášanie na výrobok.

Pri ručnom etiketovaní je prvý krok etiketu správne a bezpečne oddeliť z podkladu na kotúči. Nesnažte sa ju strhnúť uchopením v jednom bode, môže dôjsť k natrhnutiu. Namiesto toho ju odliepajte na širšom okraji postupným ťahom. Natrhnutie najviac hrozí pri etiketách s atypickým tvarom.

Ako lepiť etikety
Pri zložitom tvare si treba dávať pozor na uchopenie okraja.

Ako lepiť etikety

Špeciálne, napríklad vrstvene (tzv. sendvičové) etikety je vhodne odliepať so zvýšenou pozornosťou, uchopením za okraj opačný tomu, kde sa roztvárajú.

Pomôže vám aj napodobnenie uhla ťahu etiketovačky, keď si pás etikiet pri odliepaní na rovnom a pevnom podklade (napríklad stole) oddelíte od etikety v pravom uhle.

Uhol ťahu etiketovačky

Pri nanášaní etikety sa sústreďte na jej umiestnenie, priliepajte ju však od rohu etikety, postupným hladením. Predídete tak krčeniu a pri priehľadných etiketách neželaným vzduchovým bublinám.

Okrem týchto zásad aplikácie nezabúdajte, že povrch Vášho výrobku musí byť pred nanesením etikety očistený a suchý. Jednak pre priľnutie etikety, ako aj pre výsledný efekt balenia, ktoré má Váš výrobok prezentovať čo najlepšie.

Pri problémoch s etiketovaním sa na nás neváhajte obrátiť. Poradíme, naučíme, vylepšíme čo sa dá.


  • Ikona fb
  • Ikona in

Viac užitočných informácií a noviniek môžete dostať priamo e-mailom

Icon arrow down

Prihláste sa do newslettra

Vaše osobné údaje budeme spracúvať len za účelom zasielania newslettrov a noviniek so zaujímavým obsahom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej zaslanej kampani. Zásady ochrany osobných údajov.