Čo robíme

Vie byť digitálna tlač prínosom aj pre vaše etikety?

Od augusta 2020 máme v prevádzke digitálny tlačiarenský stroj Epson Surepress – zoznámili ste sa už? Ak nie, prehodnoťte s našimi obchodnými zástupcami vaše plány a možno aj pre vás prinesie nové možnosti. Najmä ak máte projekt malého objemu, vysokej náročnosti prevedenia a poprípade variabilných dát, ktorý ste doteraz odkladali s obavou o výslednú cenu.

Najvyššiu kvalitu potlače dosahuje ofset

Etikety vyrábané u nás sa vyznačujú tou najvyššou možnou kvalitou potlače. Pracujeme s konvenčnými tlačiarenskými strojmi, ktoré si vyžadujú určité remeselné zručnosti a dávku „umenia“. Využívame možné tlačiarenské zušľachtenia a výsledky nás (a našich klientov aj ich zákazníkov) tešia. Ofsetová kvalita tlače je proste top.

Ale je doba digitálu a na rozdiel od mnohých slepých uličiek vo vývoji tlačiarenskej technológie od čias Guttenberga, je tu na dlho. Preto sme aj my konečne vybrali ten najvhodnejší stroj, ktorý prinesie našim zákazníkom pridanú hodnotu! 

Čo nás presvedčilo konečne prikúpiť „digitál“ a neoľutovať?

Za rok prevádzky je Epson Surepress takmer rovnocenným partnerom našim ostatným strojom. Aj keď do partie prišiel s odlišnými kvalitami, no poctivo zahltený zaujímavými tlačiarenskými objednávkami je už tiež, keďže:  

  • Kvalitou tlače nedosahuje schopnosti ofsetových strojov. Ale na rozdiel od väčšiny digitálnych tlačiarenských zariadení, vie pokryť až 95 % Pantone odtieňov (tie bežné blednú závisťou s ledva 80 % pokrytím)! Je to vďaka jeho farebnému rozsahu, tzv. gamutu vo výnimočnej 7-farebnej konfigurácii, odlišujúcej tento stroj od väčšiny na aktuálnom trhu s digitálnymi tlačiarenskými prístrojmi. 
  • Zároveň používa farby na báze vody, čo je nielen ekologické, ale pridáva aj na kvalite potlače. Podobá sa vo výsledku na ofsetovú, vpije sa na povrch materiálu etikety a výsledok je mierne matný.
  • Zvláda potlač bielou farbou! Prekryje transparentné aj farebné materiály. Tlačiari a grafické štúdiá vedia, že nejde o ľahkú úlohu. Ale Epson Surepress to dokáže a sme naň patrične hrdí. 
  • Jeho tajná zbraň sú variabilné dáta. Vieme pre vás teda robiť číslovanie nie len v pozitívnom texte ale aj v negatívnom texte. Alebo každú etiketu s iným motívom. To pre našich klientov znamená veľa nových možností v súlade s aktuálnymi trendami obalového dizajnu, ale aj pri špeciálnych projektoch v priemysle s potrebou množstevného označovania komponentov vo vysokej kvalite. 
  • Tieto možnosti zároveň umožnili optimalizovať a udržať ceny pre niektoré objednávky, napriek ich požiadavkám atypickým pre klasickú remeselnú potlač, aj rastúcim cenám komodít.

Sme tlačiareň etikiet na najvyššom možnom kvalitatívnom prevedení. Na ofsetových a teraz už aj na digitálnych veľkokapacitných tlačiarenských strojoch. Teší nás to! Veríme, že aj vás.


  • Ikona fb
  • Ikona in

Viac užitočných informácií a noviniek môžete dostať priamo e-mailom

Icon arrow down

Prihláste sa do newslettra

Vaše osobné údaje budeme spracúvať len za účelom zasielania newslettrov a noviniek so zaujímavým obsahom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej zaslanej kampani. Zásady ochrany osobných údajov.